Jak nás hází do jednoho pytle

10. března 2015 v 15:06 | Drápek |  Koutek pro duši
Poslední dobou se často setkávám s tím, že mě lidé hází do jednoho pytle s rozšířenými nešvary mých vrstevníků. Vymlouvají se na to, že jsem určitě také nezodpovědná, neposlouchám a jen odmlouvám. To se pak stávají častá nedorozumnění a člověku nakonec nevyjdou jeho plány, kdy si chtěl prostě jen vydělat nějaký peníz na prázdninové cesty. "Super, super, super!" běhá mi ironicky hlavou, když nedokážu přijít na racionální vysvětlení toho jejich jednání.

Chápu, že se v životě mnohokrát setkáme s lidmi, kteří jsou i ve vysokém věku nezodovědní a dětinští. Ale když je to mezi mladistvými rozšířeno více, tak takový MUSÍ být hned každý. JASNĚ! Křičící To je fakt moc logický vysvětlení.

Avšak tohle se mi nestává jen v tomto ohledu. Je to skoro pořád a kdekoliv, ve škole, na brigádách...nikdo prostě nedokáže přistupovat ke člověku, jako k jedinečné osobě, která má vlastní myšlení a to je vždycky odlišné pro každého. No nemám pravdu? Přeci je lepší rajče nejprve rozkrojit a zjistit zda není snilé. Připadně až pak ho můžete vyhodit.

Tak Vás všechny prosím, berte to z tohoto pohledu a ušetříte tak bolístky mnohé duševně rozvinutější mládeži.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anidea Anidea | E-mail | Web | 11. března 2015 v 20:25 | Reagovat

Jako starší generace musím říct, že tohle je skutečně těžké. Chtěla jsem k dceřiným spolužačkám přistupovat nestranně jako k prima holkám a všechny se projevily jako kravky - nezodpovědné, povrchní, drzé, nespolehlivé, líné... Když potkám velmi mladého člověka, tak k němu sice nepřistupuju jako k apriori takovému, přes to musím přiznat, že mě překvapí, když takový není. Časem, jak lidi stárnou, tak se někteří změní - a někteří holt ne. Ti, kteří se nezmění, žijou pak život, kdy si myslí, že jim všichi ubližují a nerozumí - nakonec prostě podle Tvého článku o karmě...

2 slecna22 slecna22 | Web | 2. dubna 2015 v 5:12 | Reagovat

být občas dětinský a uvolnit se - na tom není nic špatného..mě je 19 a cítím se být úplně stejná jako v 15 (až na to, že jsem zažila dalších x milion zkušeností, díky kterým jsem si uvědomila spousty věcí..a to jsou to JEN 4 roky)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama