Muška jenom zlatá?

10. března 2015 v 15:00 | Drápek |  Koutek pro duši

happiness by ShuShuhomeŠtěstí se jen těžko definuje, už jen pro to, že pro každého to znamená něco jiného. Pro někoho je to nedosažitelný sen a jiní se štěstím žijí každý den.
Podle mě je sklon vidět věci z té lepší stránky spíše dědičný. Je očividné, že například extroverti bývají výrazně spokojenější než introverti. Dále udělá své i výchova a to, jaká jsou naše očekávání do budoucna. Ale i ten, který nemá zrovna nejlepší předpoklady ke štěstí se k němu může snadno přiblížit.

Svět kolem nás touží po mládí, ale kupodivu staří netrpí ani zdaleka tak, jak by podle tohoto měřítka měli. naopak, mnohdy sami říkají, že s přibývajícím věkem se konečně cítí šťastní. Nejspíš je to proto, že vidí věci více realisticky a od ničeho příliš neočekávají. Stanovují si cíle, kterých mohou opravdu dosáhnout. Vyhledávají činnosti, které je činí šťastnými a váží si toho, co mají.
A tohle určitě znáte - k čemu jsou peníze a majetek, když jste na světě sami? Tím se vysvětluje to, proč jsou lidé žijící na pokraji bídy šťastnější a s rodinou soudržnější. Mít oporu v rodině a přátelích dodává člověku víc síly a štěstí než jakékoliv materiální věci.

Tak co myslíte, stále se ještě cítíte nešťastní? :)
Vezměte si příklad od svých maminek, babiček, ale i od malých dětí. Ty dokáží vidět svět nejkrásněji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama