My a samota

10. března 2015 v 15:01 | Drápek |  Koutek pro duši
Ústraní, osamělost, uzavřenost, ale také soukromí. To vše označuje prosté slovo SAMOTA. Pro většinu lidí velmi negativní pojem. Avšak pro ty, kdo rádi komunikují sami se sebou, je to nezbytná součást dne.
Samota neznamená, že nám chybí společnost. Osamění je tu proto, abychom mohli volně rozmlouvat s naší duší a tím i pochopit, co a proč se v nás odehrává. Pochopení nám často pomáhá rozhodnout o velkých životních krocích.

"Kdo totiž není nikdy sám, nepozná sám sebe.
A kdo nezná sám sebe, začne se obávat prázdnoty."
- Paulo Coelho

Jeden malý chytáček však tkví přímo v naší hlavě. Prázdnota neexistuje, protože uvnitř nás je celý svět. Obrovský a barevný, čeká jen, kdy ho objevíme. Je však tak mocný, že se ho většinou lidé obávají. Strach z toho, že jim přeroste až do reality je oprávněný, ale také ojedinělý. Váš vnitřní svět VŽDY zasáhne do reality, jak moc, je však jen na vás. Vy držíte uzdu celého spřežení. Nebojte se za ní zatáhnout! :)

Poté, co zjistíme, kdo vlastně jsme, si musíme přiznat, že můžeme dojít mnohem dál, než kam až jsme zvyklí chodit. A to nám nahání strach. Spousta lidí raději ustoupí a vymlouvá se, že mu to nebylo zrovna dovoleno, nebo, že času je málo.

Je to pohodlnější. A jistější. A zároveň to znamená, že se vzdáváme vlastního života.
Najděte odvahu čelit samotě a jejím tajemstvím!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama