Nikola Tesla - Elektřina z atmosféry?

10. března 2015 v 14:41 | Drápek |  O někom, o něčem
http://d202m5krfqbpi5.cloudfront.net/books/1366561721l/17835351.jpgAmerický vynálezce srbského původu Nikola Tesla bude ve světě vždy znám jako vynálezce rádia, střídavého proudu a dálkového ovládání. Za svého života získal řadu důležitých patentů a po celém světě je uznáván jako nejvýznamější elektrotechnický inženýr.

Méně známý je fakt, že tesla po svích předchozích úspěších v oboru touží po objevení dalších a zcela převratných vynálezů. Jedním z nich je například bezdrátová distribuce elektřiny či využití volné energie.

O těchto jeho projektech se však mluví jako o utopických myšlenkách, které nikdy nezrealizoval. To však nemusí být pravda. Podle dostupných zpráv Tesla objevil možnost, jak čerpat energii z atmosféry bez použití elektrických rozvodů! Byl však údajně zrazen vlastním sponzorem, kterého zajímaly jen zisky. Kamnás mohly Teslovy objevy posunout?

Už v roce 1899 prý Tesla objevuje způsob, jak se obejít bez elektráren spalujících fosillní paliva. Drátové rozvody prý nejsou potřeba! Volná energie totiž může být získávána a šířena skrze zemskou atmosféru prostřednicvtím tzv. Schumannovy rezonance. Což jsou elektromegnetické vlny o frekvenci přibližně 7,83 Hz(Hertz). Ty nepřetržitě obíhají vodivou ionosférou(část atmosféry ovlivňující šíření elektromagnetických signálů) ve výšce do 100km. Díky využítí ionosféry k přenosu energie by se elektřina dostala ke komukoliv na světě bez nutnosti složitého budouvání rozvodné sítě.

K příjmu elektřiny z atmosféry by podle Tesly stačilo speciální zařízení naladěné na odpovídající frekvenci. Tento příjmač prý vynálezce zkonstruuje a úspěšně otestuje. V létě roku 1931 nainstaluje zařízení s 1,8 metru dlouhou anténou a střídavý elektromotor do nového luxusního vozu Pierce-Arrowsedan. Ten prý uhání rychlostí až 140 km/h! Když se někdo zeptá, odkud pochází energie, která vůz pohání, Tesla s psměvem odpovídá: "Ze vzduchu kolem nás."


http://www.automopedia.org/wp-content/uploads/2009/02/tesla.jpg
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama