Týnejdžr...

10. března 2015 v 14:59 | Drápek |  Koutek pro duši
Tímto článkem nemám v úmyslu poškodit žádnou osobu, jen skládám své myšlenky...
Internet, místo nejlepší zábavy pro nás, pro generaci 21.století. Místo plné her, filmů, hudby, obrázků, myšlenek, názorů a hlavně LIDÍ, kteří tento virtuální svět vytvořili a tvoří dál. Dříve byli počítače určeny, jen k vývojovým výpočtům, nebo k lámání šifer. Dnes dokáží, mimo jiné, lidem i velmi škodit. Různé virusy, kyberšikana a to radši nemluvím o počtu závislých lidí na PC. A tak jsme se dostali k tomu správnému...závislí lidé!
Většinu závislých lidí tvoří mladiství v rozmezí 12-17 let a dospělí do 25 let. Budeme se spíše věnovat vrstvě mladistvých. Kolikrát už jste slyšeli o facebooku, twitteru, YouTube a jiných? Ano, zde a i všude jinde můžete narazit na tzv. zkažené osobnosti. Holky a kluky, kteří mají do mozku zavedený přívod neustálých nových trendů a všemožných předsudků.

Jako například:
- kdo nemá hustou kšiltku, jako by nebyl
- kdo si už ve dvanácti neholí nohy, tak je děsně trapný
- kdo nemá nejnovější hadry z NewYorkeru, tak ať ani nevylézá z domu
- holka, která nešpulí rty a nevystrkuje své vnady, je hrozná slepice a nudná panna
A mnohé další....
Někdo z vás mě možná teď začíná pěkně nenávidět, já vám ten váš styl neberu, ale vy byste se měli probudit. K čemu jsou vám značkový oblečky a účes á la Bieber, když nemáte vychování a úctu ke druhým? K čemu je vám překrásná tvář a super postava, když nemáte mozek? Jasně jsou tu protějšky, které vás vezmou jen kvůli super postavě, krásnému obličeji a bezva oblečení...ale to si vážně myslíte, že vás ten člověk má DOOPRAVDY RÁD? Podle mě nemá. Miluje váš obličej nebo věci, které vlastníte, ale ne VÁS, jako osobu.
Tady máme jen jedno řešení. Je třeba změnit se, ať už to bude z vaší dobré vůle nebo kvůli někomu jinému. Uvědomme si kolik času ztrácíme laděním různých kusů oblečení, přehnaným líčením, nebo barvením vlasů, když jsme krásní i bez toho. Nalíčit se stačí jen minimálně, barvení vlasů je zbytečné, když vaše přírodní jsou stejně nejkrásnější. A co se týče toho oblečení, ano není špatné, když chce někdo vypadat dobře, ale aby trávil každé ráno hodiny nad svým šatníkem, a pak proto, že mu tam jeden nebo dva puntíky neladí, by nakonec musel znovu všechno přehrabat? Není to zbytečné? Vždyť druhý člověk si stejně bude více všímat toho, jak si rozumíte a ne toho, jestli máte pupínek tady nebo pomuchlané tričko támhle. ;-)
Nyní se dostáváme k vnitřnímu prožívání. To, jak člověk myslí, jak věci prožívá a uvědomuje si to. Většina teenagerů si myslí, že když se nebudou chovat tak, jak jim to jejich vrstevníci diktují, že se stanou vyvrženci. OMYL! Objeví vás společnost "lidí s mozkem" a začne si vás vážit, protože jim budete mít co nabídnout. Také to dotáhnete v životě dál, narozdíl od těch, co se s předsudky špatné společnosti dostanou k alkoholu, drogám a jinému ukájení.
Další je na řadě chování. To je opět velmi ovlivněno předsudky a valnou většinou. Co je teď in? Být slušný, mít úctu k člověku každého věku, vážit si maličkostí, být tu pro druhé, když to potřebují...a další. Hlavně být sám sebou, i když se budete odlišovat, ale to je dobře, protože si vás potom všimnou ti správní lidé se kterými vám bude fajn.
Být sám sebou je nedocenitelné, protože kdo v dnešním světě tohle dokáže? Každý se spíš jen přetvařuje, aby se zavděčil ostatním, ale proč se chtít zavděčit někomu, kdo vás stejně nebude mít nikdy doopravdy rád a nikdy si vás nebude vážit?
Jako první krok vám radím, uvědomte si, že na světě jsou mnohem, MNOHEM důležitější věci, než je váš momentální vzhled nebo postavení v partě. Rozhlédněte se kolem, je tu tolik krásného, ale nikdo si toho přes odraz v zrcadle ještě nevšiml.
Pokusme se změnit svět, buďme jiní!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama