Květen 2015

Lection of English - Mobiles

31. května 2015 v 18:16 | Drápek |  O někom, o něčem
Za domácí úkol jsme měli zauvažovat o tom, jaké jsou výhody a nevýhody mobilů. A jelikož angličtiny není nikdy dost, tak se s vámi o ni podělím. :-)

Mobile phones - a great invention?

Almost everybody has a mobile phone. But is it a great invention? I think there are both advantages and disadvantages.
In my opinion the biggest advantage is connecting with people. In addition, you can connect almost anybody from all over the world. Secondly you can find important things on it, for example bus stations, openning times etc. Finally, the most important advantage is calling help.
First disadvantage I can think of, is our spending time on unnecessary things. Checking unimportant articles about failing of stars, sitting by facebook and doing "nothing". Another disadvantage is, that mobile costs us too much money, because of that internet and stupid applications. And as I said, it's eating our expensive time.

To sum up, I think that mobiles are great invention, to connect us. To arrange a meeting, or to call to your friend, who's far away from you. To know what is doing you partner, or to shorten waiting at the doctor's with a game. But if you are not strong person who can resist to pitfalls of marketing, then do not buy this invention. Believe me, it is good advice.

Rozprávka s duchem

31. května 2015 v 13:03 | Drápek |  K zamyšlení
Tak jsem tu zas. A vím, že ty jsi tu taky.
Posledně jsem tě cítila méně, dnes je to intenzivnější.
Tak se mi ukaž. Nač se budeš stále schovávat?
Ach jistě! Proč by jsi se vlastně ukazovat pošetilému smrtelníkovi?
Nemám ti co nabídnout. Možná jen letmý strach v mé duši.
A co ty? Máš také duši? Nebo jsi o ni snad přišel stejně jako o svůj život?
Spousta lidí, které denně vídám v ulicích, jsou jako ty.
Jakoby přišli o duši, i když život jim stále zůstává.
Pověz jaké to je? Jaké to je na druhé straně?
Chci vědět, jestli se ti lidé cítí stejně jako ty.
Ale, co když se ty necítíš stejně jako oni?
Jak jen mám najít tu správnou odpověď, když ani ty, ani oni semnou nehovoříte.
Nakonec jako vždy zůstanu sama se svou nezodpovězenou otázkou.
Tak pohni jím opět, ať již můžu zmizet.
TAK POHNI TÍM ZRCADLEM!
http://defwalls.com/wallpapers-n/women-wood-alone-window-hut-monochrome-greyscale-_23790-45.jpg

Štěstí nechodí po horách, máme ho v sobě.

21. května 2015 v 19:56 | Drápek |  O někom, o něčem

Tak mě zajímalo, proč se lidi bojí vyjádřit to, co si opravdu myslí. Jestli je to ze strachu, že budou jejich názory odmítnuty, nebo že budou středem posměšků. Zákonem života je však i možnost, že to může dopadnout úplně naopak! Jejich názory se zalíbí, můžou zaujmout a uspět. Osobně ale vidím, že je tu vždycky více strachu z toho špatného. Lidi se vždy raději dívají na to špatné. A já nevím, čím to je. Kdybychom se naučili myslet více pozitivně, tak bychom byli úspěšnější, měli bychom lepší vztahy, dokázali bychom všechno snadněji řešit. V našich životech by se najednou objevilo tlačítko "Udělám si krásnější den."


Ano! Většinou se tohle promítá ve vztazích. Momentálně můj osobní příklad, kdy se člověk bojí něco říct tomu druhému, protože vidí hlavně ten strach, že bude odmítnut, zesměšněn, že to nepřinese nic dobrého. Ale jak se říká: "Risk je zisk.".

Já to takhle dělám už dlouho. I když si nejsem ani trochu jistá, tak do toho jdu. Tedy nevím, jak to máte vy, ale mě by dost mrzelo, kdybych něco nezkusila. Kdybych do toho nešla, když už mám tu možnost. Konkrétně v těch vztazích, i když jsem se už mnohokrát spálila, tak mě to pořád nutí, stále mám tu naději, že to bude dobré, že to vyjde. Nemluvím tu o naivitě, ale o naději, o té víře v dobro.

Ve vztazích je to HODNĚ o trpělivosti, co si budeme povídat. O tom nepřestat věřit sám sobě, věřit v to, že může přijít něco dobrého. Myslím, že bychom to neměli vzdávat nikdy a v ničem! Hlavní je věřit sám sobě. Svým schopnostem, svému myšlení a originálním nápadům. Prostě a jednoduše začít u sebe, srovnat si hlavu, a to je ten první krok. Postupně zkoušet dělat každou maličkost, která mě napadne, i když není jisté, že s tím budu přijat. Každá prohra je přeci také k něčemu dobrá, minimálně si odnesu tu zkušenost.
"Příště už budu vědět, co udělat líp. Na koho se obrátit s nějakým problémem a kdo mi bude oporou."

Padnout na zem

18. května 2015 v 9:04 | Drápek |  K zamyšlení
"Když se člověku rozpadne svět, děje se v něm něco překrásného. Pokora, uštěchtilost, vyšší inteligence a vděčnost. To vše se objeví přesně ve chvíli, kdy naše kolena dopadnou na zem."

http://www.discerninghearts.com/blog/wp-content/uploads/2011/09/Crying-out-in-prayer.jpg